Skip to content

Vzkazy, výzvy

Co se chystá? Co vás zajímá? Lacadalet v kontaktu!
V diskuzi níže čekáme Vaše názory, dotazy i hodnocení. Buďte spolutvůrci lepšího časopisu, a tím i lepší pomoci Kongu!

Nástěnka

26.2.2010 aktualizováno
19.2.2010
SBÍRKA – Tužka pro Afriku
oficiální dokument zde

 

1933791339/0800

variabilní symbol 26001

Právě začala sbírka na školní potřeby pro děti v Kongu – pod záštitou asociace O.S.A. Augustiniáni, sídlící v klášteře při kostelu Sv. Tomáše, konkrétně projekt zaručuje pan Juan Provecho.
Sbírka bude formou „daru“ s konečným vyúčtováním, co se koupilo a za kolik, budeme prezentovat zde na webu a na oficiálních stránkách.

Zveřejníme fotografický materiál z místa.
Magazín Lacadalet by však chtěl udělat sbírku trochu akčněji – v polovině března se bude konat veřejné čtení s vašimi dílky, fotkami i jakoukoliv jinou formou zábavy, na níž uvedeme, kolik jsme již vybrali- Zde budeme realizovat sbírku naživo. Zbytek období zase přes účet. Co vybereme naživo, napíšeme na složenku a pošleme na účet záhy po setkání.

 

 

Náš účet je transparentní a přístup k přehledu peněz bude veřejný. Těšíme se na Vaši spolupráci na projektu, kde ani vaše jméno nezapadne – ať již darujete padesít, sto korun, nebo tisíc (odpočet daní samozřejmostí). Děti v Kongu to ocení.

 

děti kongo afrika
© http://www.runforcongowomen.org/children.html

 

Poko, Dungu, Amadi jsou lokality na severo-východě Demokratické republiky Kongo v provincii Východ. To je na hranici země jižního Súdánu. Dungu se nachází v okrese Haut-kgm, Poko a Amadi se nachází v okrese Bas-kgm. (více info – 4)

Pokud jde o sociální aspekty obyvatel této části země, žijí v bídě, s méně než 1 € na den a rodinu. Žádné zaměstnání v této oblasti neexistuje. Jediná obživa obyvatelstva je pěstovat a chovat zvířata pro svou potřebu. A co vyrábějí, nestačí ani jim. Politicky je situace na severo-východu Konga nestabilní. Vláda neplatí učitele a podporu do škol. Různé poplatky a náklady pro dítě do školy hradí rodiče.


Zvětšit mapu

Cíl sbírky

Chceme zvýšit počet žáků, kteří dokončí základní školu a kteří dokončí střední školu

1. Oblečení pro žáky různých škol Poko, Dungu a Amadi
2. Školné těchto dětí:
a. Platit školné
b. Školní potřeby: Knihy, tužky, pravítka, tašky, sešity
c. Školní uniformy

Rozpočet na podporu 1 žáka základní školy a 1 žák střední školy

 

školné

školní potřeby

 

Uniforma

Celkem

základní škola

28€

35€

20€

83€

střední škola

37€

45€

25€

107€

Zasílejte příspěvky libovolné výše na

1933791339/0800

variabilní symbol 26001

Augustiniáni OSA, naši partneři pro uksutečnění této sbírky (magazín Lacadalet k tomu nemá potřebná oprávnění)

 

 

26.2.2010

Odvážný večer Lacadaletu

Nečekáme „vysoce uměleckou“ tvorbu, ale vaše výtvory, vaše názory a váš smysl pro humor. Přineste svoji básničku nebo svou fotku, ukažte, co děláte o přednáškách v lavicích. Pochlubte se tvorbou za dlouhých zimních večerů po práci! Všechny věkové generace vítány!

Budeme v kontaktu se světem online a uvidíme, jak to vidí jinde. Máte rádi francouzštinu? Mluvíte rádi anglicky, německy, slovensky? Přijďte i s básničkou kamaráda nebo i z knížky. Smyslem setkání není filozofovat o literatuře, ale zažít zábavu.

veřejné čteníé lacadalet

U příležitosti Dne poezie solidární proběhne v prostorách Univerzity Karlovy literární a kulturní večer nejen za vedení redaktorů magazínu Lacadalet, ale setkání bude interakcí všech zúčastněných. Večer reflektuje současnou českou i zahraniční tvorbu v obl

asti literatury, fotografie a umění tak, jak vidíme svět kolem sebe. Je potřeba vůbec pomáhat? Jaký smysl má posílat pomoc do Konga, jak může být poezie solidární?

Literární večer odvážných návštěvníků Lacadaletu se bude konat v druhé polovině března 2010 v prostorách Matematicko-Fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Holešovičkách v Praze a samozřejmě i online – streaming do vašich domovů.

Datum bude upřesněno na webu http://lacadalet.asp2.cz, můžete však být pře.czdnostně informování mailem, lacadalet@seznam.cz

To, že přijdete na Odvážný večer Lacadaletu, bude naší devizou v projektu Poezie Solidární, tedy v projektu podpory rozvojových zemí Afriky, Asie, jižní Evropy – formou kulturního seznámení pomůžete nejen sobě. Každý, kdo má informace o životě „za humny“, má ihned lepší vyhlídky. Bude bojovat ze setrvačnosti vůči „nepřátelům“ sousedního státu? Když jinde ve světe to tak být nemusí? Bude považovat děti za napadené ďáblem, pokud jinde tomu tak není?

Co my o Africe víme. Co ví Afrika o nás.

 

19.2.2010

Šampion pro Afriku

SADBA hledá dobrovolníky ochotné zapojit se do projektu rozvojové osvěty a přiblížit lidem v ČR radosti a strasti dnešní Afriky.

Šampioni pro Afriku, to je mezinárodní projekt podpořený Evropskou komisí. Jeho hlavním cílem je přiblížit zábavnou formou dětem a mladým lidem problémy jejich vrstevníků v Africe. Chceš se zapojit? Více info v tomto dokumentu!

8.2.2010
Velikonoční speciál

Magazín Lacadalet  chystá speciální velikonoční číslo a redakce proto bude velmi ráda za vaše příspěvky. Nejlepší z nich otiskneme. Zasílejte jak literární, tak výtvarná díla i fotografie, téma Velikonoce ze samého nitra – uzávěrka 31.3.2010.
Svá dílka se jménem a krátkou informací o Vás zasílejte na adresu redakce Lacadalet lacadalet@seznam.cz.

Děkujeme!

1.2.2010
Literární soutěže
Zúčastněte se mezinárodní poetické soutěže Eminor (uzávěrka 30. dubna) nebo fotografické soutěže Street (uzávěrka 10. března)!

Prosíme, nevyužívejte diskuzi níže na publikaci svých děl. Ty můžete publikovat po kontaktu redakce na BLOGU Lacadalet.

Aminokyseliny a aminokyselinové suplementy